Przyczyny zaburzeń potencji u mężczyzn a czynniki środowiskowe

Kategoria: Blog

Zaburzenia potencji wpływają na dobre samopoczucie i pewność siebie mężczyzny. Niestety, w ostatnich latach ilość pacjentów zgłaszających się z niepokojącymi objawami jest coraz większa. Co może być przyczyną zaburzeń potencji? I jakie znaczenie mają tzw. czynniki środowiskowe? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Co wpływa na erekcję?

Zazwyczaj wydaje nam się, że sprawne funkcjonowanie naszego ciała to coś pewnego, coś, co jest dane na zawsze. Nie jest to jednak prawda. Warto jednak pamiętać, że każdy proces zachodzący w naszym organizmie jest związany z wieloma czynnikami.

Dla przykładu potencja zależy m.in. od poprawnie działającego układu nerwowego, którym przekazywane są odpowiednie impulsy, od sprawnego układu krwionośnego, a także od zdolności do utrzymania krwi w penisie.

Niestety, istnieje wiele czynników, które zaburzają pracę organizmu, a co za tym idzie wpływają na potencję. Przyczyną mogą być choroby, ale również czynniki środowiskowe.

Czynniki środowiskowe a zaburzenia potencji

Jedną z przyczyn zaburzeń erekcji jest stosowanie używek, takich jak papierosy, alkohol i narkotyki. Substancje te działają negatywnie na całe ciało, wykazując działanie obniżające potencję.

Ogromne znaczenie mają także czynniki związane z psychiką. Stres, przewlekłe zmęczenie i duszone w sobie emocje sprawiają, że cierpi nie tylko nasz umysł, ale i całe ciało. Niektóre ze szkodliwych sytuacji to m.in. presja w pracy, konieczność zadbania o potrzeby rodziny, niepewność jutra. Negatywny wpływ ma także depresja, zaburzenia lękowe, nerwica.

Inne niekorzystne zjawiska to siedzący tryb życia, problemy w związku i brak właściwej edukacji seksualnej. Niezależnie od przyczyny, pomocna może okazać się wizyta u urologa w Łodzi – leczenie pozwoli odzyskać dawną sprawność.