Udane życie intymne to bardzo ważna kwestia dla mężczyzny. Zadowolenie z seksu wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również na samopoczucie psychiczne. Niestety, w dzisiejszym zabieganym świecie coraz częściej diagnozowane są zaburzenia erekcji. Jakie metody pozwalają na ich stwierdzenie? I jaki lekarz może pomóc w takiej sytuacji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Jak zdiagnozować zaburzenia erekcji?
Zaburzenia erekcji mogą mieć różne przyczyny. Duże znaczenie mają m.in. złe nawyki, takie jak palenie papierosów, spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu, nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej. Inne problemy to zaburzenia hormonalne, w tym zbyt mała ilość testosteronu. Problemy z życiem intymnym mogą mieć swoją przyczynę również w przyjmowanych lekach i innych zdiagnozowanych schorzeniach, takich jak cukrzyca i choroby układu nerwowego.
Innym niezwykle ważnym czynnikiem jest przewlekły stres, który towarzyszy nam niemal każdego dnia. Z badań wynika, że na choroby wywołane przez napięcie i nadmiar emocji cierpią przede wszystkim mężczyźni. To właśnie Panowie czują dużą presję, rosnące oczekiwania i przytłoczenie, prowadzące do złego samopoczucia.
Nic więc dziwnego, że diagnozowanie zaburzeń erekcji jest złożonym procesem, który wymaga zarówno fachowej wiedzy z dziedziny urologii, jak i empatycznego, cierpliwego podejścia.
Jeśli chodzi o samą diagnostykę, wykorzystywane są takie techniki jak:
- badanie palpacyjne jąder i moszny,
- specjalistyczne badanie przez odbyt,
- USG jąder oraz naczyń krwionośnych miednicy.
Problemy z erekcją – do jakiego lekarza się udać?
Do jakiego lekarza należy zgłosić się po pomoc jeśli odczuwamy niepokojące symptomy? Odpowiednim specjalistą jest urolog, który w przypadku Panów zajmuje się układem moczowym i układem płciowym.
Wizyta u urologa nie powinna wywoływać wstydu. Urolog skupia się bowiem na odkryciu przyczyny problemu, wprowadzeniu skutecznego leczenia oraz na zapobieganiu zawrotom problemów. Pomaga, tak by życie intymne wróciło na wysoki poziom.